Od redakcji 2/2019

okladkaSzanowni Państwo,

Międzynarodowe prognozy dotyczące globalnego rynku oświetleniowego wskazują, że jego wartość w 2020 r. osiągnie poziom ok. 100 mld euro. Głównymi motorami wzrostu popytu będą przede wszystkim wzrost populacji, postępująca urbanizacja oraz zmiany klimatyczne pobudzające ideę efektywności energetycznej i poszanowania środowiska naturalnego.

Więcej…

Nowa odsłona Centrum Zastosowań Światła

2W celu prezentacji ostatnich innowacyjnych rozwiązań takich jak LiFi i platforma Interact, firma Philips Lighting postanowiła stworzyć miejsce, w którym odwiedzający będą mogli przekonać się, jak działa światło oraz co można dzięki niemu osiągnąć. To wyjątkowy projekt i jedyne takie miejsce w Europie Środkowo-Wschodniej. W dniu 10 kwietnia br. nastąpiło uroczyste otwarcie zmodernizowanego Centrum Zastosowań Światła w Pile.

Philips Lighting co roku inwestuje blisko 5% swojego przychodu w rozwój badań nad światłem. Dzięki temu jest w stanie na bieżąco wdrażać nowe systemy oświetleniowe bazujące na najnowszych technologiach jak IoT.

3Centrum Zastosowań Światła Philips Lighting zostało podzielone na kilka stref, z których każda prezentuje inne możliwości oświetleniowe:

  • Strefa oświetlenia architektonicznego – pokazuje grę światła i cienia oraz sposoby na osiągnięcie artystycznych efektów świetlnych;
  • Strefa Basics of Light – ułatwia odwiedzającym zrozumienie złożoności zjawiska światła. Przestrzeń została zaaranżowana tak, aby pomóc przybliżyć najważniejsze parametry oświetleniowe oraz zrozumieć ich wpływ na dobre samopoczucie;
  • Strefa biurowa – pokazuje wpływ oświetlenia na ogólny komfort pracy oraz samopoczucie poprzez wspieranie cyklu dobowego pracowników;
  • Strefa przemysłowa – pokazuje, jak zmniejszyć koszty utrzymania wielkich hal poprzez redukcję zużycia energii. To także miejsce, gdzie podkreślany jest wpływ światła na bezpieczeństwo oraz higienę pracy.
  • Strefa handlowa – pokazuje, jak za pomocą światła przyciągnąć uwagę klientów do sklepu.

1Podczas wizyty w Centrum Zastosowań Światła można dowiedzieć się również o koncepcji Human Centric Lighting, według której ludzkie ciało może być stymulowane poprzez światło, które pobudza niczym filiżanka kawy, lub relaksuje i pozwala się wyciszyć. Nagroda Nobla z fizyki w 2017 r. została przyznana za odkrycie wpływu niebieskiego światła na ludzki organizm oraz funkcjonowanie zegara biologicznego, co dało podstawę do opracowania idei Human Centric Lighting.

4Aby o świetle dowiedzieć się jeszcze więcej, wizytę w Centrum Zastosowań Światła można połączyć ze zwiedzaniem fabryki Philips Lighting w Pile, produkującej wysokiej jakości źródła światła stosowane przez użytowników na całym świecie.

Konfigurację systemu sterowania oświetleniem w Centrum Zastosowań Światła wspierała firma M-Light Services.

Źródło: PHILIPS LIGHTING

Wyszukiwarka

like Nowości!

quote Na skróty

like Najczęściej czytane!

like Polecamy!

ewydanie

konf bpoz 160x222

 

like Newsletter!

Znajdź nas na facebooku!

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem