Od redakcji 5/2018

Ei5 I oklW dniu 8 kwietnia 2008 r. miała miejsce jedna z największych w naszym kraju awarii energetycznych. W wyniku silnych wiatrów i opadów śniegu uszkodzone zostały linie elektroenergetyczne zasilające aglomerację szczecińską, wskutek czego ponad 0,5 mln mieszkańców zostało pozbawionych energii elektrycznej.

Więcej…

System do zarządzania rynkiem energii

Polskie Sieci Elektroenergetyczne (PSE) rozstrzygnęły postępowanie na dostawę i wdrożenie Informatycznego Systemu Zarządzania Rynkiem Bilansującym Energii Elektrycznej (ang. Market Management System – MMS) w Polsce. PSE wybrało system firmy ABB do zarządzania rynkiem ABBbilansującym energii elektrycznej. 

Jako najkorzystniejsza została wybrana oferta ABB, który to wykonawca zaoferował dostawę i wdrożenie systemu za kwotę 34,24 mln zł brutto. PSE planują zawrzeć umowę z ABB do końca 2017 r.
Uruchomienie systemu MMS jest planowane na początek 2021 r. i zbiega się z terminem integracji krajowego rynku bilansującego z rynkiem europejskim. Funkcją systemu będzie wspieranie efektywnej kosztowo i bezpiecznej technicznie pracy krajowego systemu elektroenergetycznego (KSE) oraz jego integracji w ramach europejskiego rynku energii elektrycznej. Zostanie to osiągnięte poprzez wykorzystanie w realizacji procesów rynku bilansującego nowoczesnych metod zarządzania pracą KSE, opartych na dokładnym modelowaniu kosztowych i technicznych aspektów funkcjonowania systemu elektroenergetycznego.

Źródło: ABB

Wyszukiwarka

like Newsletter!

like Nowości!

quote Na skróty

like Najczęściej czytane!

like Polecamy!

Znajdź nas na facebooku!

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem