Od redakcji 7-8/2017

Szanowni Państwo,Okladka
Od nowego roku czasopismo „Elektroinstalator” będzie miało nowego wydawcę. Opiekuńcze skrzydła nad tym najstarszym w branży elektroinstalacyjnej tytułem roztoczyło Wydawnictwo SIGMA-NOT.

Więcej…

System do zarządzania rynkiem energii

PSE wybrało system firmy ABB do zarządzania rynkiem ABBbilansującym energii elektrycznej.
Polskie Sieci Elektroenergetyczne (PSE) rozstrzygnęły postępowanie na dostawę i wdrożenie Informatycznego Systemu Zarządzania Rynkiem Bilansującym Energii Elektrycznej (ang. Market Management System – MMS) w Polsce.

Jako najkorzystniejsza została wybrana oferta ABB, który to wykonawca zaoferował dostawę i wdrożenie systemu za kwotę 34,24 mln zł brutto. PSE planują zawrzeć umowę z ABB do końca 2017 r.
Uruchomienie systemu MMS jest planowane na początek 2021 r. i zbiega się z terminem integracji krajowego rynku bilansującego z rynkiem europejskim. Funkcją systemu będzie wspieranie efektywnej kosztowo i bezpiecznej technicznie pracy krajowego systemu elektroenergetycznego (KSE) oraz jego integracji w ramach europejskiego rynku energii elektrycznej. Zostanie to osiągnięte poprzez wykorzystanie w realizacji procesów rynku bilansującego nowoczesnych metod zarządzania pracą KSE, opartych na dokładnym modelowaniu kosztowych i technicznych aspektów funkcjonowania systemu elektroenergetycznego.
ABB

Wyszukiwarka

like Newsletter!

like Nowości!

quote Na skróty

like Najczęściej czytane!

like Polecamy!

Znajdź nas na facebooku!

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem