Od redakcji 7/2018

okladka Ei7Jeszcze do niedawna koncepcja ochrony instalacji elektrycznych zawarta w europejskich normach i stosowana przez producentów aparatury zabezpieczającej niskiego napięcia miała poważną lukę. Żaden z aparatów zabezpieczających (bezpiecznik, wyłącznik) nie wykrywał groźnego iskrzenia w instalacjach elektrycznych. A przecież nawet najmniejsza wada w instalacjach elektrycznych może powodować poważne konsekwencje. 

Więcej…

Inteligentne oświetlenie miejskie


W Kaliszu i Ostrowie Wielkopolskim wdrożono Philips-2inteligentny system do zdalnego zarządzania infrastrukturą oświetleniową.
Dzięki technologii LED i systemowi sterowania oprawami Philips CityTouch miasta obniżyły wydatki za energię elektryczną o ok. 70%. Realizacja inwestycji została sfinansowana i przeprowadzona przez operatora infrastruktury oświetleniowej – firmę Oświetlenie Uliczne i Drogowe.


Inteligentne oświetlenie to kolejny projekt smart city realizowany na terenie aglomeracji kalisko-ostrowskiej. Tym razem celem inwestycji było zwiększenie bezpieczeństwa w miastach, pozyskanie oszczędności i nowych możliwości monitorowania infrastruktury oświetleniowej. Na terenie aglomeracji kalisko-ostrowskiej w ramach projektu zmodernizowano dotychczas ok. 2000 opraw konwencjonalnych, zastępując je energooszczędnymi w technologii LED. Dzięki systemowi CityTouch każdą z nich można swobodnie sterować z poziomu urządzenia mobilnego.
Z analiz Philips Lighting wynika, że już sama wymiana opraw konwencjonalnych na LED daje zmniejszenie o 50% zużycia energii elektrycznej, a dzięki inteligentnemu systemowi CityTouch zużycie to można dodatkowo obniżyć o 20%. Pozyskane oszczędności to szansa dla samorządów na wdrożenie kolejnych innowacji miejskich, poprawiając komfort i jakość życia w miastach.

Źródło: PHILIPS LIGHTING

Targi Lumenlumen 1200x628px

Wyszukiwarka

Prenumerata

 

like Nowości!

quote Na skróty

like Najczęściej czytane!

like Polecamy!

like Newsletter!

Znajdź nas na facebooku!

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem