Od redakcji 5/2018

Ei5 I oklW dniu 8 kwietnia 2008 r. miała miejsce jedna z największych w naszym kraju awarii energetycznych. W wyniku silnych wiatrów i opadów śniegu uszkodzone zostały linie elektroenergetyczne zasilające aglomerację szczecińską, wskutek czego ponad 0,5 mln mieszkańców zostało pozbawionych energii elektrycznej.

Więcej…

Inteligentne oświetlenie miejskie


W Kaliszu i Ostrowie Wielkopolskim wdrożono Philips-2inteligentny system do zdalnego zarządzania infrastrukturą oświetleniową.
Dzięki technologii LED i systemowi sterowania oprawami Philips CityTouch miasta obniżyły wydatki za energię elektryczną o ok. 70%. Realizacja inwestycji została sfinansowana i przeprowadzona przez operatora infrastruktury oświetleniowej – firmę Oświetlenie Uliczne i Drogowe.


Inteligentne oświetlenie to kolejny projekt smart city realizowany na terenie aglomeracji kalisko-ostrowskiej. Tym razem celem inwestycji było zwiększenie bezpieczeństwa w miastach, pozyskanie oszczędności i nowych możliwości monitorowania infrastruktury oświetleniowej. Na terenie aglomeracji kalisko-ostrowskiej w ramach projektu zmodernizowano dotychczas ok. 2000 opraw konwencjonalnych, zastępując je energooszczędnymi w technologii LED. Dzięki systemowi CityTouch każdą z nich można swobodnie sterować z poziomu urządzenia mobilnego.
Z analiz Philips Lighting wynika, że już sama wymiana opraw konwencjonalnych na LED daje zmniejszenie o 50% zużycia energii elektrycznej, a dzięki inteligentnemu systemowi CityTouch zużycie to można dodatkowo obniżyć o 20%. Pozyskane oszczędności to szansa dla samorządów na wdrożenie kolejnych innowacji miejskich, poprawiając komfort i jakość życia w miastach.

Źródło: PHILIPS LIGHTING

Wyszukiwarka

like Newsletter!

like Nowości!

quote Na skróty

like Najczęściej czytane!

like Polecamy!

Znajdź nas na facebooku!

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem