Od redakcji 5/2018

Ei5 I oklW dniu 8 kwietnia 2008 r. miała miejsce jedna z największych w naszym kraju awarii energetycznych. W wyniku silnych wiatrów i opadów śniegu uszkodzone zostały linie elektroenergetyczne zasilające aglomerację szczecińską, wskutek czego ponad 0,5 mln mieszkańców zostało pozbawionych energii elektrycznej.

Więcej…

Motory rozwoju polskiego przemysłu

Internet of Things, korzyści z cyfryzacji produkcji, Schneider1wsparcie procesów biznesowych za pomocą systemów informatycznych – to tematy, które były omawiane podczas IV edycji Forum Nowoczesnej Produkcji.
Podczas IV Forum Nowoczesnej Produkcji eksperci z wielu firm rozmawiali o tym, w jaki sposób upraszczać procesy produkcyjne i zwiększać ich rentowność.

W dyskusji o cyfryzacji produkcji wszyscy zgodnie stwierdzili, że Przemysł 4.0 to ekosystem, który musi łączyć ze sobą wszystkie elementy w przedsiębiorstwie, dlatego potrzebne jest wprowadzenie sprawnej i niezawodnej komunikacji pomiędzy urządzeniami, a następnie przetworzenie danych w odpowiedni sposób – i w to polskie przedsiębiorstwa zdecydowanie powinny zainwestować. Tymczasem szacuje się, że dziś tylko 15% polskich fabryk jest w pełni zautomatyzowanych, a zaledwie 6% wprowadza założenia Przemysłu 4.0. Są one implementowane głównie w przypadku modyfikacji istniejącej gamy produktów lub rozbudowy portfolio o innowacyjne rozwiązania. Pełne wdrożenie nowoczesnych systemów komunikacji między urządzeniami to dziś największe wyzwanie dla polskiego przemysłu warunkujące odniesienie sukcesu na tym trudnym i konkurencyjnym rynku.
W panelu „Cyfryzacja Produkcji – przemysłowe IoT w praktyce” wzięli udział następujący prelegenci: Norbert Biedrzycki (McKinsey & Company), Jeffrey Becker (IBM), Piotr Ciski (Sage), Ireneusz Martyniuk (Schneider Electric Polska) oraz Jarosław Zarychta (Microsoft).
SCHNEIDER ELECTRIC POLSKA

Fot. Źródło: Schneider Electric Polska

Wyszukiwarka

like Newsletter!

like Nowości!

quote Na skróty

like Najczęściej czytane!

like Polecamy!

Znajdź nas na facebooku!

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem