Od redakcji 8/2018

EL 8 2018 INTERNETDrodzy Czytelnicy,

do Waszych rąk oddajemy ostatni w tym roku numer „Elektroinstalatora”. Dziękujemy za zainteresowanie czasopismem i jednocześnie zapraszamy do pozostania z nami w przyszłym roku. W 2019 roku zwiększamy liczbę „Elektroinstalatora" do 10 numerów!

W sezonie zimowym do ochrony gruntu oraz dachu przed śniegiem i lodem przydają się systemy przeciwoblodzeniowe zbudowane na bazie stałooporowych lub samoregulujących przewodów grzejnych.

Więcej…

Pilotażowa instalacja na Bemowie

awarieInnogy Stoen Operator uruchomiła na Bemowie pierwszą w Warszawie stację SN/nn z dodatkowym, innowacyjnym układem podtrzymania zasilania automatyki urządzeń pracujących w sieci, wyposażonym w superkondensatory. 

Rozwiązanie, opracowane przez Instytut Energetyki Zakładu Doświadczalnego w Białymstoku, zapewni podtrzymanie zasilania automatyki na obszarze zasilającym ponad 2000 odbiorców w przypadku wystąpienia zakłóceń w dostawach energii elektrycznej. Dzięki dodatkowym systemom wzrośnie pewność działania automatyk oraz zmniejszy się ryzyko przerwy w dostawach prądu dla odbiorców, a w przypadku wystąpienia przerwy skrócony zostanie czas potrzebny do przywrócenia zasilenia. Dodatkowy układ zasilania umożliwia odciążenie tradycyjnego akumulatorowego układu zasilania stacji, co wydłuży jego żywotność. W przypadku ograniczenia pojemności akumulatora lub przy jego uszkodzeniu superkondensatory zapewnią podtrzymanie funkcjonowania automatyki stacji do czasu wykonania przełączeń na sieci.

po-korekcie– Zainstalowanie i testowanie nowych rozwiązań podtrzymujących funkcjonowanie stacji w przypadku wystąpienia zakłóceń pozwoli nam umocnić pozycję najbardziej niezawodnego dostawcy energii w Polsce. Dzięki kolejnym inwestycjom w warszawską sieć elektroenergetyczną ciągłość dostaw energii elektrycznej ulegnie dalszej poprawie. Tam, gdzie to możliwe, staramy się wykorzystywać krajowe rozwiązania, dlatego też współpracujemy z uczelniami technicznymi i instytutami naukowymi takimi, jak: Politechnika Warszawska, Politechnika Wrocławska, Politechnika Poznańska, Akademia Górniczo-Hutnicza oraz Instytut Tele- i Radiotechniczny – powiedział Robert Stelmaszczyk, prezes innogy Stoen Operator.

Innogy Stoen Operator systematycznie podłącza kolejne stacje do systemu zdalnego nadzoru i zarządzania siecią SCADA, dzięki któremu znacznie skraca się czas wykrycia awarii i przywrócenia zasilania.

W 2017 r. spółka przeznaczyła na modernizację i rozwój sieci elektroenergetycznej w Warszawie ok. 220 mln zł, a w 2016 r. zainwestowała ponad 240 mln zł.

Źródło: innogy Stoen Operator

Wyszukiwarka

like Nowości!

quote Na skróty

like Najczęściej czytane!

like Polecamy!

like Newsletter!

Znajdź nas na facebooku!

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem